Zrekonstruovaná komunikace

pro zvětšení klikněte na obrázek

 

Vranovsko - vřesická pětka 2010

 

V chladném sobotním dopoledni 16. ledna 2010 se schází ke hřišti ve Vranové lidé. Vzduchem se line vůně právě připraveného svařeného vína či dobrého čaje. Asi se ptáte proč?

Začalo to jednoho dne. Při návštěvě vranovské restaurace a při vychutnávání si lahodného pěnivého moku se zrodil nápad. „Co takhle uspořádat ne-závod v běhu na lyžích?“ zazněla myšlenka z úst pana Vladimíra Audy ze Vřesic. A co takhle: „VRANOVSKOVŘESICKÁ PĚTKA 2010.“ Do ne-závodu by se zapojili jak vranovští, tak i vřesičtí. Ať už jsou sportovně založení či nezaložení. Skvělý nápad. Tak slovo dalo slovo. V obou dědinkách, od sebe vzdálených sotva dva kilometry, vzniklo nadšení a zájem. Přece jen by šlo jen o srandu a zpříjemnění volného dne a každý, kdo chtěl, tak přidal ruku k dílu. Probíhaly nejrůznější přípravy a dolaďování detailů. Vytyčení tratě, zajištění občerstvení, zajištění stanovišť s občerstvením na trati, rozdání nejrůznějších úkolů počínaje startovními komisaři, komisí, obsluhou u stanovišť přes plánovaní trasy a propagace akce. Organizace neměla sebemenší chybu.

Ráno jsem odjížděl autem ze Vřesic a na točně stál hlouček lidí. Ale nebyl to obyčejný hlouček, skoro všichni na sobě měli historické kroje. Nevěnoval jsem tomu tolik pozornosti, ale došlo mi, že si asi ještě ten den užiji hodně legrace. Vůbec by mě nenapadlo, že se takové nadšení ve Vřesicích najde.

Zaparkoval jsem u Obecního úřadu ve Vranové a šel jsem na hřiště vyčkávat příjezd svých spoluobčanů. První parta přijela autem, ale druhá parta byla na cestě po svých. Každý v očekávání co se bude dít. V dáli na poli se vynořilo několik postav. Hurááá! Vřesice jsou tu.

Vše mohlo začít. Sešlo se na 31 účastníků, z toho byly tři děti (Lukáš Auda, Josef Kříž, Antonín Kříž). Trať měřila asi 5600m a vedla z vranovského hřiště lesem směrem do Vřesic okolo myslivecké chaty. U myslivecké chaty a u pískového lomu ve Vřesicích byla připravena stanoviště s teplými nápoji na posilnění imunity, a hurá pokračovat ze Vřesic přes nástrahy, skokánky zpět do cíle opět na vranovské hřiště.

Výsledkové listiny byly rozděleny do několik kategorií. Dětská kategorie, Lyžníci v historických krojích, Senioři, Muži, Ženy a kategorie s Absolutně nejlepším časem.

Při této akci nešlo jen o sportovní vyžití, ale z mého pohledu také hlavně o stmelení přátelských vztahů mezi lidmi, což se jistě splnilo. Zároveň spousta legrace. Po skončení (ne)závodu se všichni přesunuli do místní restaurace, kde proběhlo vyhlašování výsledků. posilnění vynikajícím gulášem či dobrou polévkou O zábavu tedy opravdu nouze nebyla. Samotné vyhlášení provázel bouřlivý potlesk ke každému jmenovanému účastníku.

Zhodnocení akce myslím ani není třeba. Velké poděkování patří organizátorům myšlenky: panu Audovi, panu Cichrovi a všem kdo se podíleli na této sportovní události , která sklidila velký úspěch. Všichni pevně doufáme, že příští rok počasí vytvoří opět příhodné podmínky pro další, tentokrát 1. ročník „Vranovskovřesické pětky 2011.“

 

Trať: měřila asi 5 600m a vedla z vranovského stadionu směrem do Vřesic lesem okolo myslivecké chaty. U myslivecké chaty a u pískového lomu ve Vřesicích byla připravena stanoviště s teplým nápojem na posilnění, a hurá pokračovat ze Vřesic přes různé překážky a nástrahy, přes nejvyšší bod Vřesic zpět do cíle opět na vranovský stadion.

 

Počet účastníků: 31

Nejstarší účastník: Vilém Jaška (Vřesice)

Kategorie děti: Lukáš Auda, kluci Křížovi

Lyžníci: Vladimír Auda, Michaela Audová, Jiří Říha starší, Jiří Říha mladší, Tomáš Kouřil, Petr Nesrsta, Petr Hynek